Magyarország nyitólapja
nyitólapomnak
kedvenceimhez
Az oldal ismertetése
Ismét Maldonado az élen a Lotus volánja mögött. A mai napon is reggel 9 órakor kezdődött a körözés a Barcelonai versenypályán, melyet a Ferrari volánja mögött Vettel indított el aki pályára érkezését - Forma1 magazin
részletek »

A barcelonai teszt harmadik napjának összefoglalója

A Formula 1, Forma 1 az autóversenyek legmagasabb kategóriája. Szabályait az FIA határozza meg. Fotók, videók, verseny összefoglalók, Ferrari, Red Bull, McLaren, Williems, Honda, Alonso, Vettel, Hamilton, Schumaher, Button = F1. A Forma 1-ről mindent
Forma1 magazin
Itt vagy: Forma1 magazin » Hír olvasása
Oszd meg másokkal
Ismét Maldonado az élen a Lotus volánja mögött. A mai napon is reggel 9 órakor kezdődött a körözés a Barcelonai versenypályán, melyet a Ferrari volánja mögött Vettel indított el aki pályára érkezését követően 3 perccel ki is csúszott így piros zászlóval megállították a versenyt. Szerencsére nem sérült az autó, így később folytatni tudta a tesztelést. Egészen 105 körig jutott és az ötödik legjobb időeredményt autózta.
Maldonado bizonyult ma a leggyorsabbnak a Lotus volánja mögött 1.24:348-as idejével. A venezuelai sem tétlenkedett ma, hiszen 104 kört sajtolt bele a versenygépébe. Négy tizeddel megelőzve a második helyezett Max Verstappent.

A Toro Rosso lett tehát a második. Tartalmas, 129 körös tesztnapjukkal ők voltak legtöbbet a pályán, így sikerült rengeteg új tapasztalatra szert tenniük, mely az időeredményükön is jól llátszik.

A harmadik legjobb időeredmény már a Mercedes-es Lewis Hamilton nevéhez köthető, és ők is 100 kör felett teljesítettek ma egészen pontosan 101 körrel végeztek. A brit pilóta 1,7 másodperccel végzett Maldonado mögött, igaz Ő közepes abroncsokon futotta meg idejét.

A negyedik pozíciót a Sauber birtokolja a mai napon Ericsson vezényletével. A csapat csak 53 kört tudott ma megtenni, miután váltóhiba miatt a délelőttjük nem volt túl eseménydús - ami a körözgetést illeti-.

Mint már említettük, Vettel zárt az ötödik helyen, míg őt Kvyat követte a hatodikon. Az orosz 112 kört teljesített ma, szóval adatokat gyűjthettek bőven a Red Bull-al.

A Wiliams két fronton vívott ma! Massa és Bottas is a pályán volt ma. Előbbi versenyző 55 kört tett meg és övé lett a jobb idő a hetedik helyen, a második versenyző Bottas pedig 49 kör megtétele után lett az utolsó előtti. Bár hozzá kell tenni a finn csak kerékcseréket gyakorolt és a legvégén merészkedett csak a pályára.

Wehrlein lett a nyolcadik a Force India volánja mögött 81 körrel.

Az utolsó - lassan már sajnos úgy is emlegethetjük hogy természetesen - a McLaren lett, Buttonnal. Ismét csak 24 körig jutottak, Button alat megállt a versenygép, szóval ismét nem lehetnek büszkék magukra.